1. A vizsga fajtája, célja
A gimnázium valamennyi tanulója számára kötelező a helyi szakaszvizsga letétele. A szakaszvizsga célja az, hogy a tanuló az érettségi vizsgához hasonló vizsgahelyzetben adjon számot arról, milyen mértékben sajátította el a helyi tantervben a továbbhaladás feltételeként megfogalmazott kompetenciákat, a felkészülés során az rendszerezze tudását és ismételje át a tanultakat.
2. Vizsgaforma
- szóbeli vizsga előre megadott tételek vagy témakörök alapján
- írásbeli vizsga előre megadott tananyagkijelölés alapján
- gyakorlati vizsga előre megadott feltételek szerint
3. Vizsgatárgyak
A tanulóknak kötelező helyi szakaszvizsgát tenni az alábbiak szerint:
- a 9. évfolyam végén: magyar nyelvtanból és matematikából írásbeli vizsga
- a 10. évfolyam végén: történelemből és egy idegen nyelvből (a tanuló választása szerint, a két tanult nyelv egyikéből, kivéve a NYEK osztályokat, akik az angol nyelvet nem választhatják).
- a 11. évfolyam végén: magyar nyelv és irodalomból, valamint az általa emelt szinten tanult természettudományos tantárgyból, informatikából, második nyelvből, ha 10. évfolyamon nem abból vizsgázott vagy az osztály profiljának megfelelő tantárgyból:
- dráma és színjátszás emelt szintű képzést biztosító osztály: dráma és színjátszás tantárgyból
- élsportolói: sportelméletből
- mozgóképkultúra és médiaismeret emelt szintű képzést biztosító osztály tanulói: mozgóképkultúra és vizuális ábrázolás tantárgyból
- a természettudományos osztály tanulói: valamely aktuálisan tanult természettudományos tantárgyból (a szakaszvizsga kiváltható projektmunkával)
- az általános tantervű osztály tanulói az általuk emelt szinten tanult természettudományi tantárgyból, emelt informatikából, vagy abból az idegen nyelvből, amelyből a 10. évfolyamban nem vizsgázott
A helyi szakaszvizsga tematikáját minden év október 15–30. között ismertetni kell a tanulókkal és közzé kell tenni az iskola honlapján.
4. A szakaszvizsgák részei